Już wkrótce odszkodowanie z polisy OC dostawać się będzie poprzez swojego ubezpieczyciela Program na życie, a nie jak obecnie z firmy ubezpieczeniowej, w której ubezpieczył się sprawca kolizji. Tym bardziej więc warto poszukać informacji i przyjrzeć się ubezpieczycielowi, zanim kupi się u niego polisę.

porownywarka-ubezpieczen-na-zycie

ZGRZYT PRZY WYPŁACIE
Charakterystyczne dla firm jest to, że bardzo lubią i chętnie pobierają składki od swoich klientów. Niestety już z małym entuzjazmem i przy użyciu różnych sztuczek wypłacają im odszkodowania. Istnieją jednak sposoby na skuteczną obronę klientów. W walce z firmami ubezpieczeniowymi z pewnością bardzo pomaga Rzecznik Ubezpieczonych. Można do niego zgłosić się ze skargą całkowicie za darmo. Ubezpieczenia komunikacyjne od początku istnienia urzędu stanowią i zapewne będą stanowić również w przyszłości największą liczebnie grupę skarg na ubezpieczycieli. W 2014 r. o pomoc zwróciło się do niego ponad 7 tys. kierowców, z czego aż 6 tys. skarg związanych było z polisami OC. Zapewne jest to rezultatem tego, że są to najpopularniejsze formy zawierania umowy (choćby dlatego, że jest obowiązek zawarcia umowy OC pojazdu, a także masowego charakteru innych rodzajów polis komunikacyjnych).

NAJCZĘSTSZE SKARGI
Przede wszystkim kierowcy skarżą się na to, że nie mają możliwości uzyskania pełnej rekompensaty za wynajem pojazdu zastępczego. Nie pasują im także prawa osoby poszkodowanej do decydowania o Concordia – Życie Plus wyborze części stosowanych do naprawy pojazdu, zasadność stosowania przez ubezpieczycieli amortyzacji części, problematyka wypłaty odszkodowania z tytułu utraty wartości handlowej pojazdu, a także koszty, które wiążą się z holowaniem i parkowaniem pojazdu.