post

Częstą pułapką klientów firm ubezpieczeniowych, którzy dostają zawrotu głowy od ilości różnego typu polis, jest opieranie swoich wyborów wyłącznie na rankingach, bez porównania ofert. Warto zdać sobie sprawę, że to, co jest miłe dla innych, nie zawsze jest przyjazne dla nas.

Rankingi są ważne, ale tylko jako element wstępnego przeglądania ofert, znacznie bardziej przydatny okazuje się internetowy kalkulator, który zazwyczaj połączony jest z porównywarką ofert. Wpisujemy w wyszukiwarkę frazę ubezpieczenie na życie porównywarka, a potem określamy typ polisy, która nas interesuje. Następnie określamy wysokość sumy ubezpieczenia, nasze miesięczne wydatki oraz odpowiadamy na pozostałe pytania. Porównywarka dokona wstępnej selekcji, przedstawiając nam tylko pięć najkorzystniejszych dla nas ofert, a za nasza zgodą pracownicy agencji obsługującej to internetowe narzędzie skontaktują nas z doradcami ubezpieczeniowymi.

Ten etap wyboru jest szczególnie ważny, bo do rozmowy z agentem ubezpieczeniowym powinniśmy się dobrze przygotować. Przestudiujmy ogólne warunki ubezpieczenia i wypiszmy wszystkie niejasności oraz ewentualne kruczki prawne – możemy zapytać na forum internetowym poświęconym tematyce ubezpieczeń, co inni myślą o naszej polisie i jakie są jej właściwości i zalety. Czy uwzględnia inflację? Czy można dokupić w trakcie trwanie polisy dodatkowe ubezpieczenia? Czy element inwestycyjny polisy aby na może jest wiarygodny? Jaki będzie czas realizacji poszczególnych świadczeń? Te i setkę innych pytań należy zadać podczas spotkania a nie dać się zwieść okrągłym słówkom. Polisa – jak każda umowa – powinna mieć wszystko wypisane czarno na białym. Jeśli nie jesteśmy czegoś pewni, podpytajmy znajomego prawnika, bo tylko 100-procentowa pewność, że zabezpieczyliśmy nasza przyszłość, zapewni nam spokojny sen.